23 квітня в національному університеті «Острозька академія» за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України проводилась  VIII Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії», яка зібрала представників з різних областей нашої держави.   Її учасниками  були більше півтори сотні вихованців 5-8 класів.  Метою олімпіади є підвищення інтересу школярів до Біблії, виховання духовно багатої, національно свідомої особистості, залучення школярів до вивчення курсів духовно-морального спрямування, інформування педагогічної громадськості, батьків про предмети духовно-морального спрямування.

До конкурсних випробувань учнів, які в більшості були переможцями регіональних олімпіад, входило попереднє  виконання творчих робіт, проектів  на запропоновані теми та  їх презентацію членам комісії, розв’язання ситуацій, а також складні письмові тести на знання Святого письма. Вихованцям Духовно-просвітницького центру Федорчук Софії, Мельник Діані, Ковальському Богдану, Чернюк Анастасії, Бернацькому Владиславу випала велика честь представляти на цьому конкурсі Хмельниччину.  Вони показали ґрунтовні знання з основ християнської етики, за що були нагороджені Грамотами лауреатів  Всеукраїнської олімпіади у різних номінаціях, комплектами літератури духовного спрямування, а також отримали позитивні враження від участі у цьому заході, оскільки  він  проходив  у  дружній, доброзичливій атмосфері.

Поїздка учнів  та їх керівників на Всеукраїнську олімпіаду «Юні знавці Біблії» стала можливою завдяки фінансовій підтримці настоятеля  нашого  храму батюшки Михаїла.


{loadposition ostr}Чи то Божий промисел, чи потужна аура рідної землі, чи національний менталітет посприяли тому, що писанка, розпочавши свій шлях на зорі трипільської цивілізації і зберігши разом з іншими видами декоративно-ужиткового мистецтва символи і орнаменти, стала однією з істин, котрі є вічними.
     Довідавшись про чергове відправлення з нашого району допомоги воїнам АТО, ми також не залишились байдужими. Фінансова підтримка була, звісно, зі сторони церкви, вихованці ж Духовно-Просвітницького центру передали для воїнів АТО – наших земляків щире побажання миру для України і швидкого повернення захисників до рідних домівок, а ще – Великодні кошички, в котрих були ікона з молитвою до ангела-хранителя, освячена верба і паска, печиво та солодощі і мальованки, написані нашими маленькими художниками. Отець Михаїл освятив продукти та благословив волонтерів на щасливу дорогу.

                

                

      5 квітня, за тиждень до свята Воскресіння Христового, Свята Православна Церква вшановує свято Входу Господнього в Єрусалим (Вербна Неділя). Воно є одним з найулюбленіших християнських свят, тому і в цей день храм був переповнений. Та відрізняло цю неділю ще й те, що перед входом до церкви прихожан зустрічали діти і, вручаючи освячені гілочки верби, щиро вітали зі святом. «Не я б’ю, верба б’є. За тиждень – Великдень, паска свячена».

                

                

                

Субота перед Квітною неділею   називається Лазаревою, тому що православна Церква в цей день згадує чудо воскресіння Христом праведного   Лазаря. Біблейна   історія розповідає  про життя двох сестер Марфу і Марію та їхнього брата Лазаря, а також про Ісуса Христа, котрий любив цю родину і, мабуть, час від часу, йдучи по дорозі, відвідував їх. Звідки це припускаємо – з тексту святого Іоана-євангеліста, бо написано, що Він їх любив, а значить, спілкувався з ними. Також ці особи, в міру можливості, приходили послухати Ісуса, коли він навчав недалеко від їхнього місця проживання. Сталося - Лазар тяжко захворів, і сестри послали посланців до Спасителя, а не до лікаря, щоб допоміг їхньому братові. Не так близько на той час був він від них; Христос не поспішав, аби відразу прийти на їхнє прохання, бо, як Бог, знав, що Лазар помре і Він воскресить його. У Господа немає несподіванок або невідомих наперед історій.